Mehed, need sarvedega.

6. Jaanuar 2014

Kui kellelegi tundub, et olen meeste suhtes ülekohtune olnud, siis see postitus on just teile. Ma ei arva sugugi, et mehed on kõik sead ja naised need vaesed kannatajad. Kaugel sellest! Päris sageli satub minu kabinetti ka neid naisi, kes ise on petja rollis, peavad armukest või kõrvalsuhet, olles samal ajal õnnelikus abielus (mehe arvates).

Ma pole pädev väitma, et petvaid naisi on vähem kui truudust murdvaid mehi. Mulle pigem tundub, et see suhe võib olla 50:50, lihtsalt meeste teod paistavad paremini välja ja neil on tõsisemad tagajärjed. Miks nii? Siin on asi väga lihtne. Naised on kavalamad, paremad planeerijad, mõtlevad ja kaaluvad oma samme rohkem läbi ning tajuvad paremini vastutust. Mehel on lihtne minna, olla ja riskida, kui ta teab, et naise õlule võib jätta kogu koduse koorma koos lastega. Kui palju naisi riskib nii mõelda?

Miks naised petavad? Eks ikka samadel põhjustel, miks mehedki. Ja mina ei näe küll põhjust armukest pidavale naisele midagi rohkemat ette heita kui kõrvalsuhtes olevale mehele. Eestlastel on selle kohta tabav vanasõna:-) Loomulikult on olemas ka väga egoistlikke inimesi, kes teiste tunnetest ei hooli ja ainult oma “mina” upitamiseks ühest suhtest teise tormavad, hoolimata tagajärgedest, kuid neid on vähe. Enamasti tekib suhtesse keegi kolmas ikka siis, kui need kaks pole omavahel hakkama saanud. Pole vahet, kas see kolmas tuleb suhtesse mehe või naise kaudu.

Tean kaht abielupaari, kellega aastakümneid tagasi juhtus huvitav lugu. Nimelt armus üks igati korralik abielumees oma hea sõbra naisesse. Ühel hetkel aga selgus, et seesama sõber oli armunud jällegi tema abikaasasse! Pöörane olukord, kuhu kaks abielupaari olid sattunud, lahenes lõpuks nii, et kaotajaid ei olnudki ja alles jäid nii sõprus kui armastus. Tagantjärgi on raske öelda, kas naised vahetasid omavahel mehed ära või mehed vahetasid naised ära ja see polegi oluline. Lihtsalt hea näide, kuidas armuda võivad mõlemad ja vahel on isegi kõigile sobiv lahendus olemas:-)

Tulles tagasi petvate naiste ja petetud meeste juurde jään endale kindlaks selles osas, et sisulist vahet vastupidise olukorraga tegelikult ei ole. Ühiskonnas, mulle tundub, mõistetakse petvat naist rohkem hukka kui liiderlikku meest ja petetud mees liigitub koheselt sarvekandjaks, aga mina seda arvamust ei jaga. Meestel soovitan oma suhe aeg-ajalt samasuguse hoolega üle vaadata nagu näiteks... auto! Kas mootor töötab korralikult, kas oleks ehk aeg põhjalikumaks hoolduseks, kas ülevaatus on ikka tehtud ja mis peamine, ega äkki kindlustus aegunud pole?

Kommentaarid