Elu võimalikkusest seksiga ja seksita

16. Detsember 2013

Jaa, ma tean! Sa mõtled nüüd, et millest see Vivian ometi räägib, endal pole meestki. Ei ole jah. Sellele vaatamata elan ja olen, nagu kõik teisedki naised, kelle elus pole hetkel seda härra Õiget. Tänu oma kümnele abieluaastale ja psühholoogiametile tean paraku ka seda, et isegi kui su kõrval on mees olemas, on seks ühel päeval ikkagi see teema, mis pingeid tekitab. Miks see nii on?

Algus on ju enamasti ilus. Liblikad lendavad kõhus ning kaks armunut teevad teise jaoks kõik, mida suudavad. Toovad ka kuu taevast alla, kui vaja. Pingutatakse südamest ja nii ongi õige, sest olla armunud, see on suurepärane! Hakatakse koos elama, abiellutakse, tulevad lapsed, lähevad aastad... ja ühel päeval avastatakse, et tekkinud on probleem. Sel probleemil on konkreetne nimi. Seks.

Lood, mis end minu ees lahti kerivad, on alati erinevad, kuid mis puudutab seksi, siis korduvad ikka ja jälle ühed ning samad mustrid. Küllap on mõni neist ka sulle tuttav:

“Miks sa mind enam ei armasta?”

Nii küsib mees, kes tahab oma kalli naisega seksida, kuid naine ei taha voodielust kuuldagi. “Sa ei taha mind enam?”, “Sul on keegi teine?”, “Kas ma pean ise kellegi teise otsima?” vaevleb segaduses mees raskete küsimuste käes ning kodus kisub õhkkond järjest pingelisemaks. Naise selgitused on siinkohal enamasti nagu hane selga vesi. “Ma olen sinu jaoks kõik teinud!”, hüüab mees enda õigustuseks, sest tõepoolest, perel on ju kena kodu ning tema, mees, rabab hommikust õhtuni tööd teha, et naisel ja lastel oleks kõik olemas. Kas vastutasuks natuke tähelepanu on siis tõesti liiga palju palutud? Samal ajal mõtleb aastaid kroonilise magamatuse all kannatav naine sellest, kas jõuab täna veel homse toidu valmis teha, toad koristada, pesu masinasse panna, koera ära pesta, mehe särgid triikida, vanema lapse koolitööd üle vaadata, imikut vannitada ja endal veel vähemalt pea ära pesta... Ei, seda viimast vist ei jaksa. Jääb homseks. Ja siis veel see mees! Mida ta ometi tahab?!

“Kallis, ma olen väsinud. Tööl on palju pingeid.”

Seda lauset kuuleb naine tavaliselt siis, kui talle endale ühel päeval meenub, et midagi oleks justkui puudu. Ainult et selle naise mees ei käi juba ammu oma naisel kannul sooviga seksida. Seda teemat justkui ei eksisteerikski. On tavaline argipäev koos tavaliste kohustustega. Kodu on korras, lapsed rõõmsad ja vanemad kohtuvad päeva jooksul kõige enam kaks korda. Hommikul köögis ja õhtul teleri ees. Suur voodi magamistoas võtab küll mõlemad igal õhtul avasüli vastu, kuid kunagine armunud paarike uinub nüüd nii kiiresti, nagu käiks magamajäämine võidu peale. Haruharva on tõesti nii, et taas oma meest märkama hakanud naine leiab eest ületöötanud ja stressis kaasa, kes vajab nüüd omakorda hella hoolt ja tähelepanu. Enamasti aga on sellises suhtes juba ammu mängus keegi kolmas. Võimalik, et ka neljas ja viies. Loomulikult on mees siis väsinud. Ka tema on lihtsalt inimene.

Seks kui preemia või präänik.

Lapsik? Loomulikult. Tavaline? Ojaa! Nii uskumatu kui see ka ei tundu, on seks päris sageli kasutatavaks manipuleerimisvahendiks. Naised on selles ikka väga osavad! Mõni on lausa selline meister, et kuigi ma ei saa psühholoogina tema teguviisi heaks kiita, tunnen ma vahel isegi väikest kadedust mõne kliendi suhtes, kelle võiks kuulutada manipuleerimise maailmameistriks. Seks on alati nende relvaarsenalis esikohal! Taolistes suhetes on eriti märgatavad tõusu- ja mõõnaperioodid. Kui mees on olnud kuulekas ja tubli ning naine teda kireööga premeerinud, tuiskab õnnelik perepea päevi ringi kui kõikvõimas võlur, täites oma emanda soove. Kui aga naine pole rahul, pauguvad uksed ja kajavad seinad ning mees kolib jälle alandlikult elutoa diivanile...

Loomulikult ma üldistan. On suhteid, mis püsivadki ainult seksil ja on suhteid, milles polegi seksi. Õnneks on enamik seksiga seotud probleeme lahendatavad või vähemalt leevendatavad ühe lihtsa soovitusega: rääkige omavahel! Pinged tekivad sellest, et mõlemal on omad ootused, aga neid ei julgeta või ei osata teisega jagada. Pealegi, me kõik muutume aastatega ja meie soovid muutuvad samuti. Mõtteid lugeda ei oska me keegi, ometi oleme suured meistrid oletama, mida teine mõtleb või tahab. Räägi ise oma soovidest ning lase ka oma kaaslasel rääkida. Kui tunned, et ei taha või pole enam mõtet, siis võibki juhtuda, et seksist saab teie suhte proovikivi.

P.S. Kallis mees. Kui tahad, et sinu kõrval oleks naine (seesama, kellesse armusid), siis ära lase tal muutuda kodumasinaks, lapsehoidjaks, meheks ega sinu emaks. Lase tal jääda Naiseks.

Kommentaarid